Gumka do mazania w ołówku z pędzelkiem

       Bardzo wygodna w użyciu, niestandardowa, wyglądająca jak ołówek, który zamiast grafitu ma gumkę do mazania. Teoretycznie da się ją zastrugać tak, by szpic był ostry, co daje wtedy możliwość wymazania malutkich elementów, ale w praktyce różnie to bywa. Nie zmienia to jednak faktu, że jest użyteczna. Wygodnie leży w ręce i ma się nad nią więcej panowania, niż nad kawałkiem zwykłej gumki do mazania. 
      Jeśli jesteście ciekawi, po co na końcu jest pędzelek, odpowiadam- nie, nie do malowania (chyba, że nie mamy czym malować, to w ostateczności można użyć tego jako alternatywną wersję pędzla :)). Kiedy ściera się gumka, zostawia na rysunku śmieci. By nie zdmuchiwać ich z kartki czy strzepywać ręką, delikatnie "zmiata się" je pędzelkiem. Nie rozmazujemy wtedy niepotrzebnie ołówka i możemy spokojnie kontynuować rysowanie. 
         Ile kosztuje? Gumkę w ołówku z pędzelkiem firmy Faber Castell, którą posiadam, można nabyć za około 6zł w większych sklepach plastycznych (np. "Szał dla plastyków" w Krakowie).
       Do czego przydaje się taka gumka? Przykładowo można wygodnie rozjaśnić pojedyncze pasemka włosów, jak zrobiłam to tutaj:

Michalina


0 komentarze :

Publikowanie komentarza