Papier


        By nie wydawać co chwilę 15-25zł na szkicownik, proponuję rysować na zwykłych kartkach ksero. Ryza bardzo dobrego papieru ksero to wydatek rzędu 17zł i gwarancja spokoju na kilka miesięcy. Dlaczego taki papier? Łatwiej jest go dostać i chociaż cena szkicownika oraz papieru ksero jest bardzo podobna, bardziej opłacalna jest ryza papieru, bo wystarcza na dłużej (zawiera nawet do 10 razy więcej kartek). Poza tym, rysując na papierze ksero nie musimy martwić się o to, że potargamy rysunek, jak przy wyrywaniu kartki ze szkicownika.
        Co z jakością? Rzeczywiście, zwykłe kartki są cieńsze od tych ze szkicownika. Jeśli potrzebna jest grubsza kartka, polecam blok techniczny firmy canson 180g, który kosztuyje ok 3zł. Przy wyborze papieru bądź szkicownika, trzeba też pamiętać o fakturze. Wszystko zależy od upodobań rysującego. Są tacy, którzy lubią rysować na miękkich, gładkich kartkach; są też i tacy, którzy wolą szorstką, widoczną fakturę. Kolejna sprawa: odcień. Prawie każdy papier i szkicownik określany jest jako biały, ale czy tak jest w rzeczywistości? Miałam w życiu dwa "białe" szkicowniki i oba miały zupełnie inne odcienie. Gdybym miała określić ich kolory, powiedziałabym: delikatne odcienie żółtego. Jeśli ktoś lubi rysować na takich kartkach- nie ma problemu, znajdzie je na pewno w sklepach plastycznych i papierniczych.1 komentarze :

  1. Ja zwykłym kartą od drukarki mówię NiE! sama się kiedyś przekonasz są za cienkie i szybko się falują przy mocniejszym nacisku papieru, poza tym zwykłe firmy produkują je do celów drukowania a nie rysowania, od 2.50 można kupić taki pośredni papier ale od firm które zajmują się konkretem np. Canson

    OdpowiedzUsuń